Harika Bir Kurumsal Otel İçin Gerekli Olanlar

11.07.2023 - 12:14:59

Bir iş gezisi planlaması yapıldığında, seyahatin güzergâhı önemlidir. Konferanslar, yönetim kurulu toplantıları veya ekip faaliyetleri gibi birçok içeriği de düşünmek gerekir. Tüm bunlar olurken, genellikle gözden kaçan ayrıntı, kalacak doğru oteli seçmek olacaktır. Otel, seyahatiniz boyunca önemli bir görev görecektir ve doğru seçim seyahat edenler için verimli, konforlu ve rahat bir konaklama geçirmeye katkı sağlayacaktır. Bu yazımızda, en iyi kurumsal oteli seçmek için bazı ipuçlarını derledik. Bu sayede doğru kararları vermenizi sağlayacak bilgiler paylaşacağız. Özel fiyatların nasıl güvence altına alınacağından sadakat programlarına katılmaya kadar her konuda size yardımcı oluyoruz.

Bu yazımızda sizin için ilham verici bir içerik hazırladık. Siz de harika bir kurumsal otelin 7 olmazsa olmazı içeriğimizden faydalanabilirsiniz. Kurumsal otel ile ilgili işinize çok yaracak pek çok önemli noktayı inceleyeceğiz. Eğer siz de içeriğimize göz atmak istiyorsanız tüm sorularınızın cevaplarına yazımızdan ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz bütün detaylar yazımızda sizleri bekliyor.

Kurumsal Otel Nedir?

Kurumsal otel, şirket konaklamaları için özel olarak tasarlanmış kongre merkezleri, etkinlik catering hizmetleri ve toplantı salonları gibi alanlarıyla belirli iş ihtiyaçlarını karşılayan konaklamadır. Kurumsal oteller genellikle bir şehrin iş bölgesinin yakınında yer alır ve en iyi ulaşım bağlantılarıyla hizmet verir. Bu sayede iş amaçlı seyahat edenlerin konforlu ve rahat bir konaklamanın keyfini çıkarırken işlerine odaklanmalarına olanak tanır. Bu iş olanakların yanı sıra, kurumsal oteller genel olarak yönetici dinlenme salonları, spor salonları ve farklı zaman kısıtlamalarına hitap eden yemek seçenekleri gibi özelliklere sahiptir. Kolay araç kiralamadan hızlı check-in işlemlerine kadar iş seyahatinde olan kişilerin küçük ayrıntıları bir dakika bile kaçırmamalarını sağlamak için tasarlandılar. Dünya genelinde özellikle kurumsal konuklara hizmet veren çok sayıda otel zinciri bulunmaktadır. Kurumsal seyahatin avantajlarından biri, özellikle bir seyahat acentesi veya danışmanıyla çalışıyorsanız, birçoğunun büyük kurumsal gruplar için otel indirimlerine erişmenize yardımcı olmasıdır. Kurumsal seyahat edenler için konu doğru oteli seçmeye geldiğinde, göz önünde bulundurulması gereken bazı belirli özellikler vardır. Aşağıda bir kurumsal oteli harika yapan en önemli kriterleri listeledik.

İyi Bir Kurumsal Otel Nasıl Olmalı?

1. Konum

İdeal kurumsal oteli ararken başlangıç için iyi nokta konumdur. Aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurarak tercihiniz yapabilirsiniz.

  • İş toplantılarınız nerede yapılıyor?
  • Aynı yerin yakınında bir iş oteli bulabilir misin?
  • Aralarındaki mesafe ne kadar?
  • Toplu taşımaya yakın olması büyük bir artı mıdır?

Otel, kolay erişilebilirlik ve toplantılara veya etkinliklere gidip gelirken kolaylık sağlamak için stratejik olarak, genellikle büyük iş merkezlerinin, havaalanlarının, tren istasyonlarının veya kongre merkezlerinin yakınında olmalıdır. Aynı zamanda gürültülü sokaklardan ya da bar noktalarından kaçınınız.

2. Konforlu Konaklama

İyi bir gece uykusu, toplantı odasında veya konferans odasında en iyi performansı elde etmek için çok önemlidir. Aynı zamanda işle ilgili yapmanız gereken hazırlıklara göz atmanızı sağlar. Otel konforlu yataklar, geniş çalışma alanı (her otel odasında yeterli masa dâhil), ses yalıtımı ve güvenilir wi-fi bağlantısı ile en yüksek kalitede konaklama sağlamalıdır. İş amaçlı seyahat edenlerin gecikme yaşayabileceği uzun mesafeli yolculuklar için, her odada karartma perdeleri olup olmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bunun yanı sıra sıcak aylarda seyahat ediyorsanız, klima şarttır.

3. Konsiyerj Hizmetleri

Verimli bir ön büro ve yüksek kaliteli konsiyerj hizmetleri(müşterinin otel dışındaki iş ayarlamalarını yapan birim), kurumsal seyahat için en iyi hizmetin işaretleridir. Havaalanında karşılama ve bırakma, toplantı ve etkinlik planlama ve kişisel işler yardımı gibi hizmetler, iş seyahatinde olanlara çok ihtiyaç duydukları rahatlığı sağlayarak onları ellerindeki işlerine odaklamalarını sağlar. Harika bir konsiyerj, restoran rezervasyonu yapmanıza, taksi çağırmanıza, misafir kabul etmenize ve çok daha fazlasına yardımcı olacaktır.

4. Üst Düzey Güvenlik

Yüksek kaliteli bir kurumsal konaklama, hırsızlık ve diğer endişeleri önlemek için kişisel eşyalar için yüksek koruma sağlamalıdır. Aranacak özellikler 24 saat güvenlik, gözetim sistemleri, iyi aydınlatılmış alanlar, oda içi kasalar ve katlara ve odalara güvenli erişimdir. Diğer birkaç önemli güvenlik önlemi arasında yangın güvenliği düzenlemeleri, tahliye planları ve otel odalarına sıkı erişim kontrolü yer alır. Hatta çeşitli giriş noktalarından asansörlere ve merdiven boşluklarına yalnızca oda kartıyla erişimi kontrol edebilirsiniz.

5. İş Dostu Hizmetler

Seçtiğiniz kurumsal otel, iyi donanımlı bir iş merkezi, görsel-işitsel donanıma sahip toplantı veya konferans salonları ve 24 saat oda servisi gibi iş seyahatinde olanlar için tasarlanmış özel olanaklar ve hizmetler sunmalıdır. Ayrıca her odada, yolcuların üzerinde çalışabileceği, iyi aydınlatılmış, prizle erişilebilen bir çalışma masası bulunmalıdır. Diğer hizmetler şunları içerebilir;

  • Yazıcılara erişim
  • Uluslararası telefon seçenekleri
  • Oda içi sabit hat
  • Beyaz tahtalar
  • Projektörler

6. İnternet Bağlantısı

Pandemi sırasında çoğumuzun öğrendiği bir şey, önemli bir aramanın ortasında bağlantınızın kesilmesi oldukça sıkıntılı bir durumdur. Günümüzde bir otelin, ücretsiz wi-fi olanağı mevcuttur. Ancak seyahat edecek kişiler oteldeyken önemli telefon görüşmeleri yapacaklarsa, wi-fi'nin yüksek hızda olduğunu önceden kontrol etmek önemlidir.

7. Harika Yemek Seçenekleri

Aradığınız otel ideal olarak çeşitli yemek seçenekleri, oda servisi ve bünyesinde bir restoran sunmalıdır. Otelinizde kurumsal bir etkinliğe ev sahipliği yapmayı planlıyorsanız, özel yemek veya iş toplantıları için catering seçeneklerini önceden inceleyin. Çoğu kurumsal otel, özellikle lüks oteller bu hizmeti sunacaktır. İş seyahatinde olanlar sürekli hareket halindeyken ve keyifli iş yemeklerine katılırken sağlıklı kalmak zor olabilir, bu nedenle otelinizin sağlıklı seçenekler sunup sunmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca otelin vegan seçeneklere sahip olup olmadığını ve çeşitli alerji ve intoleransları karşılayabiliyor olmasını da incelemelisiniz.

Kurumsal konaklamalar hakkında desteğe ihtiyacınız varsa istediğiniz zaman, 0212 334 2600 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Harika Bir Kurumsal Otel İçin Gerekli Olanlar hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın