Seyahat Sağlık Sigortası Hakkında Merak Edilenler

14.06.2022 - 07:34:15

Seyahat sağlık sigortası nedir?

Seyahat Sigortası, gerek iş amaçlı gerekse tatil amaçlı olarak gerçekleştirilen seyahatlerde kişileri seyahatleri boyunca karşılaşacağı bazı risklere karşı teminat altına alan sigorta ürün ve seçenekleridir.

Seyahat sağlık sigortası ne zaman yapılır?

Seyahat Sigortası poliçesinin seyahat başlamadan önce düzenlenmesi gerekmektedir. Yurt dışına yapılacak olan seyahatlerde Türkiye gümrük kapısından çıkmadan önce poliçenizi temin edebilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortası nasıl alınır?

Gulf Sigorta ile olan iş birliğimiz kapsamındahttps://www.gulfsigorta.com.tr/teklif/seyahat-saglik-sigortasi?refid=viking adresini tıklayarak ulaşacağınız Gulf Sigorta web sitesinden poliçenizi satın alabilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortası zorunlu mudur?

Seyahat Sigortası poliçesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, bazı ülkelere yapmış olduğu vize başvuru işlemleri sırasında, örnek olarak Schengen Ülkeleri’ ne yapılan başvurularda, zorunlu olarak talep edilmektedir. Zorunlu olmayan durumlarda ve diğer ülkelere yapılan seyahatlerde ise seyahat başlamadan önce isteğe bağlı olarak poliçe alınabilmektedir.

Seyahat sağlık sigortası neleri kapsar?

Seyahat Sigortası kişilerin seyahatleri sırasında karşılaşabilecekleri ani ve beklenmedik bazı risklere karşı teminat altına almaktadır. Seçilen plana ve kapsama bağlı olarak teminatlar ve teminat limitleri farklılık göstermektedir.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

 

BİZE ULAŞIN

Seyahat Sağlık Sigortası Hakkında Merak Edilenler hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın