Türk Hava Yolları'nın Kamu Personeline ait Bilet İadeleri Hakkındaki Duyurusu

21.07.2016 - 00:00:00

Sadece Türk Hava Yolları Satış ofislerinden yapılmak üzere


Başbakanlık kararıyla kamu personelinin izinlerinin iptal olması nedeniyle seyahat tarihi 31 Ağustos 2016 ’ya (dahil) kadar olan kamu personeli ve birlikte seyahat ettiği 1. derece ailesini (eş, çocuk, anne, baba)

kamu personel kimliklerini ibraz etmeleri halinde 19 Temmuz 2016 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için, Ortaklığımızın 18 Temmuz - 31 Ağustos 2016 tarihleri arasındaki Türkiye çıkışlı/varışlı

(iç hat seferleri dahil) tüm Türk Hava Yolları ve Anadolujet seferlerine kayıtlı münferit ve grup yolcuların, 25 Temmuz 2016 (dahil) tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla, ücret kurallarına bakılmaksızın:


1) Rezervasyon ve Parkur Değişiklikleri:
A. Hiç Kullanılmamış bilet: Rezervasyon ve Parkur değişikliklerinde ilgili ücret notunda belirtilen ceza alınmaksızın işlem yapılacaktır. Aynı parkur ve ücret sınıfında yer olmaması durumunda ortaya çıkan ücret farkları iade / tahsil edilecektir.
B. Kullanılmış bilet: Kısmen kullanılmış biletlerin dönüş uçuşları için rezervasyon ve parkur değişiklikleri varış noktasının aynı IATA bölgesinde olması ve aynı kabinde olması kaydıyla aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın ücretsiz yapılacaktır.


2) İade Talepleri:
A. Hiç kullanılmamış bilet: Ücret kurallarına bakılmaksızın cezasız iade yapılacaktır.
B. Kullanılmış bilet: Involuntary (İstek Dışı) kapsamında iade yapılır.


3) Bilet Süresinin Uzatılması:
A. Aynı parkurda ve ücret sınıfında olmak kaydıyla herhangi bir fark / ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 30 Eylül 2016 (dahil) tarihine kadar uzatılabilecektir.
B. Bilet süresinin 30 Eylül 2016 sonrası için uzatılması talebi (orjinal) ücret kuralları doğrultusunda yapılacaktır.


Gelen taleplerin bu kapsamda değerlendirilerek Türk Hava Yolları satış ofislerine yönlendirilmesi önem arz etmektedir.


Kamu kuruluşlarının listesine http://euygulama.dpb.gov.tr/devletteskilati/kontrollu/Alfabetikkurum.aspx linkinden ulaşabilirsiniz.

Türk Hava Yolları

BİZE ULAŞIN

Türk Hava Yolları'nın Kamu Personeline ait Bilet İadeleri Hakkındaki Duyurusu hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın